Kaj storiti, če vas mučijo temni in zabuhli podočnjaki?

Težave s podočnjaki so lahko res depresivne. Ne samo, da so neizogibno vidni vsakomur, ampak je njihov videz večinoma skoraj izpod vašega nadzora.

Temni kolobarji in oteklost predela pod očmi so pogosto lahko posledica življenjskih navad. Na primer pomanjkanje spanja, slaba prehrana, čezmerno uživanje alkohola in soli. Pojavijo pa se lahko tudi zaradi  zdravstvenih težav, na primer alergije, intoleranca na hrano, utrujenost nadledvične žleze, anemija.

Če so vaši podočnjaki temni in/ali zabuhli, odkar pomnite, ne glede na to, ali ste spali ali ne, je najverjetneje kriva genetika. Z leti so tudi podočnjaki vedno bolj vidni, saj se s staranjem že tako tanka koža pod očmi še bolj stanjša, zato so pod njo vidne temne žilice.

Genetike in staranja ni mogoče spremeniti. Če želite preprečiti, da bi se podočnjaki poslabšali, ni potrebno kupiti (še eno) kremo za oči ali poiskati strokovno pomoč, da opazite razliko. Za posvetlitev podočnjakov je nekaj preprostih, naravnih korakov, ki jih lahko vključite v svojo dnevno rutino.

Obloge iz ohlajenih čajnih vrečk

Morda radi pijete metin čaj, vendar v tem primeru izberite kamilični, zeleni ali črni čaj. Kamilica deluje protivnetno in pomirjujoče, zato pomagajo pri lajšanju rdečice oči in zabuhlosti vek. Zeleni in črni čaj pa vsebujeta tanine, ki delujejo adstrigentno in kofein, ki deluje diuretično in spodbuja mikrocirkulacijo. Ti sestavini pomagata tudi pri lajšanju zabuhlosti vek.

Kuhani vodi za tri minute dodajte dve čajni vrečki po izbiri. Nato jih damo v hladilnik in ohlajene, vendar brez ledu, položimo na obe očesi in počivamo 15 minut.

Rezine kumar

Kumara je še en sadež narave, ki bo navlažil in napel kožo okoli oči ter ublažil zabuhlost podočnjakov. Kumaro narežemo na kolobarje in damo za kratek čas v zamrzovalnik. Ohlajene obročke položite na oči in držite do 15 minut.

Masaža proti podočnjakom

Poleg naravnih pripravkov pri blaženju temnih ali oteklih podočnjakov, odlične rezultate prinaša limfna drenaža obraza. Ta očisti presnovne odpadke iz vezivnega tkiva in tako ublaži neprijeten videz podočnjakov.

Z lahkimi, enakomernimi in ponavljajočimi se gibi, brez pritiskov, začnite z masažo od korena nosu, s prstom pod očmi in nato v smeri parotidne bezgavke, ki se nahaja pred ušesno školjko.

Masažo vedno izvajajte v smeri proti bezgavkam. Prva dva tedna se masirajte vsak dan po deset minut, kasneje pa vsak dan po tri do pet minut.

VIR Foto: Pexels

Dodaj odgovor